Ero sivun ”Zabi siemenet” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 7: | Rivi 7: | ||
! scope="col" | Arvosana ruokaan 5/5 | ! scope="col" | Arvosana ruokaan 5/5 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[7 Pod]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 5 | ||
|- | |||
| [[Aji Cristal]] || [[Capsicum baccatum]] || 18 || ? | |||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Aji Verde]] || [[Capsicum baccatum]] || 9 || ? | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ancient Sweet]] Ramiro? || [[Capsicum annuum]] || 5 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Black Pearl]] || [[Capsicum annuum]] || 20> || 1 | ||
|- | |- | ||
| [[Bolivian Rainbow]] || [[Capsicum annuum]] || 50> || 2 | | [[Bolivian Rainbow]] || [[Capsicum annuum]] || 50> || 2 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | ''[[Bradleys's Bahamian]]'' || [[Capsicum frutescens]] || tulossa || ? | ||
|- | |||
| ''[[C0 1403]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | |||
|- | |- | ||
| | | [[C05061]] || [[Capsicum baccatum]] || 4 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Canario]] || [[Capsicum pubescens]] || 100< || 4 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | ''[[CAP 499]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Caribbean Red Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | ||
|- | |- | ||
| | | ''[[CGN 16985]]'' Parvoacuminatum || [[Capsicum annuum]] || 30> || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | ''[[CGN 23258]]'' || [[Capsicum chinense]] || tulossa || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | ''[[Charapita]]'' || [[Capsicum chinense]] || 100< || 4 | ||
|- | |- | ||
| [[Cheyenne]] || [[Capsicum annuum]] || 50< || 2 | | [[Cheyenne]] || [[Capsicum annuum]] || 50< || 2 | ||
|- | |- | ||
| | | [[Chiluacle Negro]] || [[Capsicum annuum]] || 50> || 1 | ||
|- | |- | ||
| | | [[Congo]] || [[Capsicum chinense]] || 10 || 3 | ||
|- | |- | ||
| | | [[Cumari o Passarinho]] || [[Capsicum chinense]] || 4 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | ''[[Cumari Pollux]]'' || [[Capsicum praetermissum]] || tulossa || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Duke Pequin]] || [[Capsicum frutescens]] || 4 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Dvoinoje Izobilije]] || [[Capsicum annuum]] || 6 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Inca Berry]] || [[Capsicum baccatum]] || 12 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Lemon Drop]] || [[Capsicum baccatum]] || 50> || 3 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Limon]]|| [[Capsicum chinense]] || 50< || 3 | ||
|- | |- | ||
| ' | | [[Malawi Bird's Eye]] || [[Capsicum annuum]] || 20> || 4 jauheena | ||
|- | |- | ||
| ''[[Mata Frade]]'' || Capsicum chinense || 100< || 3 | | ''[[Mata Frade]]'' || Capsicum chinense || 100< || 3 | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mestnyj iz Ternovka]] || [[Capsicum annuum]] || 100< || 3 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Naga Morich]] || [[Capsicum chinense]] || 100< || 5 | ||
|- | |- | ||
| [[Numex Sunglow]] || [[Capsicum annuum]] || 4 || ? | | [[Numex Sunglow]] || [[Capsicum annuum]] || 4 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Numex Twilight]] || [[Capsicum annuum]] || 10 || 0 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | ''[[Pene de Diablo]]'' || [[Capsicum frutescens]] || 50> || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Peruvian White Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | ''[[PI 238059]]'' || [[Capsicum frutescens]] || tulossa || ? | ||
|- | |- | ||
| [[PI 260567]] || [[Capsicum baccatum]] || 50> || 2,5 | | [[PI 260567]] || [[Capsicum baccatum]] || 50> || 2,5 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | ''[[PI 266041]]'' || Capsicum baccatum var. pendulum || 50< || 4 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[PI 585267]] Turbo Pube || [[Capsicum pubescens]] || 3 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Pink Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Piri Piri]] || [[Capsicum frutescens]] || 5 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | ''[[Red Chaco]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Red Peruvian Rocoto]] || [[Capsicum pubescens]] || 100< || 3,5 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Red Savina]] || [[Capsicum chinense]] || 2 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[Riot]] || [[Capsicum annuum]] || 30> || 2 | | [[Riot]] || [[Capsicum annuum]] || 30> || 2 | ||
|- | |- | ||
| | | [[Rocoto Peru Cusco]] || [[Capsicum pubescens]] || 5 || ? | ||
|- | |- | ||
| | | [[Rocoto Peru Puno Marki]] || [[Capsicum pubescens]] || 5 || ? | ||
|- | |- | ||
| | | [[Serrano]] || [[Capsicum annuum]] || 50< || 3,5 | ||
|- | |- | ||
| [[Short Yellow Tabasco]] || [[Capsicum annuum]] || 6 || ? | | [[Short Yellow Tabasco]] || [[Capsicum annuum]] || 6 || ? | ||
|- | |- | ||
| ''[[ | | [[Tabasco]] || [[Capsicum frutescens]] || 4 || ? | ||
|- | |||
| ''[[Tepin]]'' || [[Capsicum annuum var. glabriusculum]] || 10 || ? | |||
|- | |||
| [[Trinidad Bush]] || [[Capsicum annuum]] || 6 || ? | |||
|- | |- | ||
| [[White Wax]] || [[Capsicum baccatum]] || 5 || ? | | [[White Wax]] || [[Capsicum baccatum]] || 5 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Yellow Pointed Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 13 || ? | ||
|- | |||
| [[Zadira]] || [[Capsicum annuum]] || 3 || ? | |||
|- | |- | ||
| '' | | ''Bacca var bacca?'' || Capsicum baccatum var. baccatum || 4 || ? | ||
|- | |- | ||
| | | Cape Gooseeberry || Physalis peruviana || 5 || ? | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Marjapaprika'' || Capsicum annuum var. aviculare || 1 || ? | ||
|- | |- | ||
| | | Sinappi || Sinapis alba || 20 || ? | ||
|- | |- | ||
| | | Ugandalainen market haba || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | ||
|} | |} |