Ero sivun ”Rain Forest” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
(→Kuvat) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
'''Capsicum baccatum''' | '''Capsicum baccatum''' | ||
---- | ---- | ||
{| align="right" border="1" | |||
|align="center"|'''Kasvin koko''' | |||
|align="center"|Keskikokoinen | |||
|- | |||
|align="center"|'''Hedelmän koko''' | |||
|align="center"|n. 2-4 cm | |||
|- | |||
|align="center"|'''Hedelmän muoto''' | |||
|align="center"|Pyöreä | |||
|- | |||
|align="center"|'''Tulisuus''' | |||
|align="center"| keskitulinen|- | |||
|align="center"|'''Maku''' | |||
|align="center"|makea|- | |||
|align="center"|'''Käyttö''' | |||
|align="center"|Sellaisenaan/ruuanlaittoon | |||
|- | |||
|align="center"|'''Kypsyminen''' | |||
|align="center"|Normaali | |||
|- | |||
|align="center"|'''Kukan koko''' | |||
|align="center"|normaali|- | |||
|align="center"|'''Lehden koko''' | |||
|align="center"|Keskikokoinen | |||
|- | |||
|align="center"|'''Tukeminen''' | |||
|align="center"| vaatii | |||
|- | |||
|align="center"|'''Valon tarve''' | |||
|align="center"|Keskivaativa | |||
|- | |||
|align="center"|'''Satoisuus''' | |||
|align="center"|Satoisa | |||
|- | |||
|align="center"|'''Alkuperä''' | |||
|align="center"|Brasilia | |||
|- | |||
|align="center"|'''Tuholaisherkkyys''' | |||
|align="center"|Normaali | |||
|} | |||
Makea ja maukas baccatum mukavan miedolla tulisuudella... kasvaa puskamaisena kasvina keskikokoiseksi tuottaen suhteellisen helposti satoa | Makea ja maukas baccatum mukavan miedolla tulisuudella... kasvaa puskamaisena kasvina keskikokoiseksi tuottaen suhteellisen helposti satoa |
Versio 8. marraskuuta 2010 kello 18.41
Capsicum baccatum
Kasvin koko | Keskikokoinen | ||||
Hedelmän koko | n. 2-4 cm | ||||
Hedelmän muoto | Pyöreä | ||||
Tulisuus | keskitulinen|- | Maku | makea|- | Käyttö | Sellaisenaan/ruuanlaittoon |
Kypsyminen | Normaali | ||||
Kukan koko | normaali|- | Lehden koko | Keskikokoinen | ||
Tukeminen | vaatii | ||||
Valon tarve | Keskivaativa | ||||
Satoisuus | Satoisa | ||||
Alkuperä | Brasilia | ||||
Tuholaisherkkyys | Normaali |
Makea ja maukas baccatum mukavan miedolla tulisuudella... kasvaa puskamaisena kasvina keskikokoiseksi tuottaen suhteellisen helposti satoa