Ero sivun ”Aji Cito” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
'''Capsicum baccatum''' | '''Capsicum baccatum''' | ||
---- | |||
{| align="right" border="1" | {| align="right" border="1" | ||
|align="center"|''' | |align="center"|'''Kasvin koko''' | ||
|align="center"|''' | |align="center"|Pieni | ||
|- | |||
|align="center"|'''Hedelmän koko''' | |||
|align="center"|n. 4-8 cm | |||
|- | |||
|align="center"|'''Hedelmän muoto''' | |||
|align="center"|? | |||
|- | |||
|align="center"|'''Tulisuus''' | |align="center"|'''Tulisuus''' | ||
|align="center"|Tulinen | |||
|- | |||
|align="center"|'''Maku''' | |align="center"|'''Maku''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Terävä | ||
|- | |- | ||
|align="center"| | |align="center"|'''Käyttö''' | ||
|align="center"| | |align="center"|? | ||
|align="center"| | |- | ||
|align="center"| | |align="center"|'''Kypsyminen''' | ||
|align="center"| | |align="center"|? | ||
|align="center"| | |- | ||
|align="center"|'''Kukan koko''' | |||
|align="center"|? | |||
|- | |||
|align="center"|'''Lehden koko''' | |||
|align="center"|? | |||
|- | |||
|align="center"|'''Tukeminen''' | |||
|align="center"|? | |||
|- | |||
|align="center"|'''Valon tarve''' | |||
|align="center"|? | |||
|- | |||
|align="center"|'''Satoisuus''' | |||
|align="center"|? | |||
|- | |||
|align="center"|'''Alkuperä''' | |||
|align="center"|? | |||
|} | |} | ||
'Aji Cito' on tiettävästi maailman tulisin C. baccatum -lajin edustaja. maran muoto on perinteinen cayenetyyppinen ja kypsänä väriltään oranssi |
Versio 6. marraskuuta 2010 kello 14.52
Capsicum baccatum
Kasvin koko | Pieni |
Hedelmän koko | n. 4-8 cm |
Hedelmän muoto | ? |
Tulisuus | Tulinen |
Maku | Terävä |
Käyttö | ? |
Kypsyminen | ? |
Kukan koko | ? |
Lehden koko | ? |
Tukeminen | ? |
Valon tarve | ? |
Satoisuus | ? |
Alkuperä | ? |
'Aji Cito' on tiettävästi maailman tulisin C. baccatum -lajin edustaja. maran muoto on perinteinen cayenetyyppinen ja kypsänä väriltään oranssi